שיווק שותפים ללא אתר

מתלבטים האם כדאי לעסוק בשיווק שותפים ללא אתר? יזמים רבים שמתחילים את דרכם בעולם השיווק שותפים מגלים מהר שיותר ויותר תוכניות שותפים מבקשות לראות את האתר שלהם, והשאלה האם להקים אתר או לא עולה די מהר בתחילת הדרך. האמת שעסקתי כבר בסוגיה הזאת בעבר, בפוסט האם חייבים להקים אתר בשביל לעסוק בשיווק שותפים, אבל הפוסט ההוא נכתב ב-2017 ואנחנו כבר ב-2021 אז הגיע הזמן לבחון את השאלה הזאת מחדש, ולבחון את האלטרנטיבות המעודכנות.

יתרונות בשיווק שותפים עם אתר

לפני שנעבור לאלטרנטיבות, חשוב להבין את היתרונות שיש באתר משלכם לשיווק שותפים. אני אסקור אותם בקצרה:

  • יש תוכניות שותפים שכדי להצטרף אליהן חייבים אתר – כמו בוקינג למשל
  • אתם חופשיים מהפחד שיום אחד פייסבוק או כל פלטפורמה אחרת תסגור לכם את החשבון
  • ברגע שיש לכם אתר אין הגבלה למספר העמודים שאתם יכולים להקים בו למוצרים שאתם מקדמים
  • שיווק באמצעות תוכן עובד נפלא במיוחד כאשר יש לכם אתר משלכם
  • יש לתוכן שלכם קורת גג, שם הוא מתאנדקס בגוגל וגולשים יכולים להגיע אליו באופן אורגני
  • יש לכם גישה מלאה לכל הנתונים של האתר – תנועה, המרות, מקורות הגעה ועוד נתונים שיכולים להיות שווים הרבה כסף
  • אתם יוצרים לעצמכם נכס דיגיטלי לטווח ארוך, שאותו ניתן אח”כ למכור / להשכיר

אחרי שראינו כמה יתרונות יש בשיווק שותפים באמצעות אתר נשאלת השאלה למה אנשים בכלל רוצים לעסוק בשיווק שותפים בלי אתר? התשובה בד”כ היא אחת מהסיבות הבאות, או שילוב שלהן:
1. חוסר בזמן להקים אתר
2. חוסר בכסף
3. חוסר בידע טכני

הסיבות הללו מובנות מאד, במיוחד כאשר מדובר באנשים שעושים צעדים ראשונים בתחום. האמת שהיא שכיום, מאד קל ופשוט לקנות אתר מיוחד לשיווק שותפים. אנחנו מציעים את השירות הזה כאן בעסקים באוויר – נכס דיגיטלי לשיווק שותפים. זהו למעשה אתר מוכן קומפלט כולל תוכן בהתאמה אישית, לוגו מעוצב, תמונות ובקיצור – נכס דיגיטלי איכותי, על שמכם ובהתאמה לנישה שלכם. מומלץ לבדוק!

שיווק שותפים ללא אתר – האלטרנטיבות

אם בכל זאת החלטתם שאתם רוצים לעסוק בשיווק שותפים ללא אתר, הנה כמה אפשרויות שיכולות להיות רלוונטיות. חשוב לציין שאפשרויות אלה יעבדו בצורה הטובה ביותר ביחד עם אתר ולא במקום אתר, אבל זה כבר באמת לשיקולכם.

אופציה 1 – ערוץ יוטיוב. שיווק שותפים באמצעות ערוץ יוטיוב הוא אופציה מעולה למי שמייצר תוכן וידאו, או רוצה להתחיל לעשות זאת. יוצרי תוכן רבים מעלים סקירות של מוצרים, ואז בתיאורי המוצר מכניסים את קישורי השותפים שלהם. כיום, בעידן שבו לכל אחד מאיתנו יש מצלמת וידאו בטלפון הנייד, הרבה יותר קל מבעבר לייצר תוכן וידאו, ולפתוח ערוץ יוטיוב. אם זה כיוון שמעניין אתכם, אבל אתם לא בטוחים אם יש לכם את הידע הטכני הנדרש, הנה כמה מאמרים שאולי יעזרו לכם:
>> איך ללמוד עריכת וידאו לבד
>> תוכנת עריכת וידאו מומלצת למתחילים
>> טיפים קריטיים לעורכי וידאו מתחילים


אופציה 2 – חשבון טיקטוק. טיקטוק היא כיום הרשת החברתית הצומחת והפופולארית ביותר, וכל משווק שמכבד את עצמו כבר נמצא בה. גם טיקטוק היא מבוססת וידאו, כמובן, לכן כל הטיפים מהסעיף הקודם לגבי עריכת וידאו רלוונטיים גם כאן. כדי להצליח ברשת הפופולארית, חייבים קודם כל להבין איך עובד האלגוריתם של טיקטוק. אחרי שהבנתם את העיקרון, אתם יכולים להתחיל להתחיל לעבוד ולייצר תוכן כדי לצבור יותר עוקבים בטיקטוק. ברגע שיהיה לכם חשבון עם מספר עוקבים מכובד בטיקטוק, הוא בהחלט יכול לשמש כערוץ מעולה לשיווק שותפים וכפלטפורמה שבה תוכלו לפרסם את קישורי השותפים שלכם.

אופציה 3 – קהילה בפייסבוק. אם בעבר הנכסים העיקריים בפייסבוק היו עמודים עסקיים, היום אנחנו לגמרי מדברים על קהילות. קהילה פעילה בנושא מסוים היא נכס דיגיטלי מעולה ומתאים במיוחד לשיווק שותפים. כמובן, הרעיון הוא לא להקים קהילה ולהתחיל “לזרוק” אליה קישורים, אלא לייצר מרחב שבו החברים מקבלים ערך אמיתי ותוכן רלוונטי, ומדי פעם גם קישורי שותפים. ככלל, קהילה בפייסבוק היא מקור ליצירת הכנסה אונליין לא רק מקישורי שותפים, אלא גם מחסויות, פרסומים ועוד.

למרות שהקמת קהילה בפייסבוק היא קלה יחסית, חשוב לזכור שהיא סובלת מאותו חיסרון שממנו סובלים כל הנכסים שקשורים לפייסבוק: התלות בפלטפורמה. המקרים האלה קורים כל הזמן: קבוצות נסגרות, חשבונות נחסמים – ולא תמיד הבעלים אפילו יודעים למה. עבודת נמלים של איסוף אלפי חברים לקבוצה יכולה לרדת לטימיון בן לילה, כי מישהו בפייסבוק החליט שהקבוצה שלכם מפירה כללים, או שמישהו דיווח עליכם או שבטעות קידמתם מוצר מזויף ואפילו לא ידעתם.

לסיכום

גם בשנת 2021, אתר אינטרנט עצמאי משלכם הוא עדיין האופציה הטובה ביותר לשיווק שותפים. אבל אם מסיבה כלשהי החלטתם שאינכם רוצים להשקיע באתר, בהחלט ניתן לעסוק בשיווק שותפים גם ללא אתר. בהצלחה!

איך מתחילים לשווק?

חפשו באתר

המלצת קריאה

חבבו אותנו בפייסבוק