בעידן של היום, וידאו הפך לחלק בלתי נפרד מהשיווק. לא משנה אם זה סרטוני מוצר, סרטוני הסבר או סרטוני “חג שמח” למדיה החברתית – שימוש בווידאו הוא פשוט מאסט. היום, השאלה הנשאלת היא לא אם צריך לייצר וידאו (כי ברור שצריך) אלא איך לייצר וידאו לטובת שיווק בצורה הקלה ביותר, המהירה ביותר והזולה ביותר.
כמשווקי שותפים או דרופשיפרים שנמצאים עם האצבע על הדופק, אתם כבר יודעים שכדי להישאר מעודכנים ורלוונטיים במדיה החברתית, צריך לייצר לה תוכן חדש וטרי מדי יום, או לפחות פעמיים-שלוש בשבוע. אז איך מייצרים תוכן וידאו בתדירות כזאת, מבלי לשלם הון עתק לצלמים, עורכים ואנשי מקצוע אחרים?

התשובה היא: פלטפורמות מקוונות לעריכת וידאו, שבהן אפשר לייצר סרטוני וידאו יפהפיים בעזרת תבניות מוכנות מראש, בלי שום צורך בידע מוקדם ובמהירות רבה.
בשוק פועלות מספר פלטפורמות כאלה, והיום אני רוצה להתייחס לאחת המוצלחות שבהן, שנקראת Wave.video.

Wave היא פלטפורמה מקוונת, שמאפשר לכל אחד ליצור סרטוני וידאו אונליין, למגוון מטרות ובמגוון גדלים. אתם יכולים לבחור את גודל הסרטון ומטרתו (למשל: לבלוג, לפוסט בפייסבוק או ל-IGTV באינסטגרם), ומייד תקבלו מבחר תבניות שבהן תוכלו להשתמש, לשנות ולהתאים לצרכים שלכם.

כל התבניות מגיעות כמובן עם כיתובים באנגלית, אך בהחלט ניתן לשנות את הטקסטים גם לעברית. כמו ברוב עורכי הווידאו, גם כאן העברית תופיע בכתב מראה, ותצטרכו להזין את הטקסט “הפוך” כדי לקבלו בתצורה הנכונה. יש מספר קטן של פונטים עבריים שכבר מותקנים בתוכנה, ואם תרכשו מנוי בתשלום, תוכלו גם להעלות פונטים משלכם. בדוגמאות מטה תוכלו לראות סרטונים עם פונט כתב היד Gveret Levin, שהעליתי לפלטפורמה.

Wave מציעה שלוש תוכניות למנויים: תוכנית חינמית, שכוללת מיתוג באמצעות סימן מים ולא מאפשרת להוריד את הסרטונים למחשב אלא רק להטמיע אותם. תוכנית זו מומלצת כדי לערוך היכרות ראשונית עם התוכנה, להתנסות בה ולראות מה אפשר להפיק ממנה. אם תרצו אחר כך להשתמש בתוצרים, תוכלו לבחור מבין שתי תוכניות תשלום החל מכ-125 שקלים לחודש, סכום שבהחלט שווה להשקיע אם אתם מתכוונים לייצר סרטונים רבים לרשתות המדיה החברתית שלכם.

הנה כמה דוגמאות לסרטונים קצרים שיצרתי בעזרת Wave, בהשקעה של כ-5 עד 10 דקות לכל סרטון. כמובן שככל שאורך הסרטון ורמת המורכבות שלו עולים, כך גם זמן ההשקעה:

איך מתחילים לשווק?

חפשו באתר

המלצת קריאה

חבבו אותנו בפייסבוק