בפוסט הקודם דיברנו על יתרונות וחסרונות שיטת הפרינט און דימנד, והסברנו איך היא עובדת. למי שמתעצל ללחוץ על הלינק נזכיר בקצרה, שמדובר בשיטה שבה כל אחד יכול להעלות עיצובים לחנויות אונליין, לתת לחנות למכור עבורו את המוצר ולדאוג לכל הלוגיסטיקה מהדפסה ועד משלוח, ולגרוף את הרווח שנשאר אחרי ניכוי העלות הבסיסית של המוצר.

השאלה העיקרית שעליה לא ענינו עדיין היא: איך מעצב מי שלא יודע לעצב? ובכן. יש מספר אפשרויות:

1. להשתמש בממשק העיצוב של החנות או בתוכנה גרפית חינמית. נתחיל ונאמר שזו לא האופציה המומלצת, אבל רק שתדעו שהיא קיימת. כאשר אתם מתחילים בהעלאת מוצר לחנות, אתם יכולים לבחור בין העלאת עיצוב מוכן, לבין עיצוב אונליין באמצעות הממשק הגרפי של האתר עצמו. הממשק הזה הוא די בסיסי, וכולל אלמנטים גרפיים פשוטים ומספר מצומצם של פונטים באנגלית. שדרוג של האופציה הזאת הוא להיעזר באפליקציות חינמיות כמו Canva, שמציעות מבחר עשיר של פונטים ואלמנטים גרפיים, בממשק נוח וידידותי. זוהי אופציה שמתאימה רק למי שיש לו בכל זאת ידע מסוים בעיצוב, ואפשר אולי לשקול להשתמש בה אם רוצים להדפיס רק סלוגן טקסט. באופן אישי, אם אתם לא מבינים כלום בעיצוב, אני ממליצה לדלג הישר לאופציות הבאות.

2. לקנות עיצובים מוכנים. טרנד ה-POD כל כך פופולארי, שמעצבים רבים הבינו את הפוטנציאל הטמון בו, והתחילו להציע למכירה עיצובים מוכנים לשימוש. את העיצובים האלה אתם יכולים לקנות כמו שהם בדולרים בודדים, ולעשות איתם כל מה שאתם רוצים. חד קרן? לבבות? כוכבים? גולגלות? כיתובים מצחיקים? מגן דוד? המבחר הוא עצום ואינסופי. אפשר לבחור עיצובים בודדים בפינצטה במחירים שמתחילים מדולר אחד לעיצוב, ואפשר למצוא גם "סטוקים" שלמים במחירים מצחיקים. למשל: 1,000 עיצובים ב-49$. שימו לב: לא מדובר בסתם תמונות או איורים ממאגרי תמונות, אלא בעיצובים פרטיים של מוכרים שאישרו את השימוש בהם להדפסה ומכירה מסחרית. חשוב מאד להקפיד על העניין הזה, ולא להסתבך עם זכויות יוצרים.

3. להיעזר בפרילנסר. יכול להיות שבסעיף הקודם אמרתם לעצמכם, רגע – אם אני יכול לקנות את העיצוב הזה, כל אחד יכול לקנות אותו. ואכן, אתם צודקים. תיאורטית, יכול להיות שהעיצוב שקניתם נקנה ונמכר על ידי עשרות אנשים נוספים. יש לכך פתרונות שונים, וחד מהם הוא כוח עזר בדמות פרילנסרים. בעידן הגלובלי של ימינו, עבודה היא פרילנסר היא תהליך הרבה יותר פשוט וזול ממה שאתם חושבים. באתרי פרילנסרים כמו Fiverr ואחרים תוכלו למצוא המון מעצבים גרפיים, שבמחירים נמוכים במיוחד יוציאו לפועל כל רעיון יצירתי שיש לכם. זה אומר שאתם יכולים לעשות שינויים בעיצוב קנוי על מנת לבדל אותו ולהפוך אותו לשלכם, או ליצור עיצוב מקורי משלכם מאפס.

בהצלחה!

איך מתחילים לשווק?

חפשו באתר

המלצת קריאה

חבבו אותנו בפייסבוק