זה שאפיליאייט מרקטינג בעברית זה שיווק שותפים כולם יודעים. אבל מה בעצם זה אומר, ואיך בדיוק אפשר להרוויח מזה?

העיקרון של שיווק שותפים מאד פשוט: אתם עוזרים לבעל עסק למכור את המוצר שלו, ובתמורה הוא יתן לכם עמלה. המוצר הזה יכול להיות פיזי (חולצה, ספר, מצלמה, מחשב) והוא יכול להיות דיגיטלי (מנוי לאתר תמונות, שירות אחסון). עזרת למכור? קיבלת עמלה.

אבל רגע, מה זה בעצם אומר "לעזור" למכור, ואיך עושים את זה בפועל?

"לעזור למכור" באינטרנט אומר שאתם מכוונים את הגולש לבעל העסק שאיתו יש לכם הסכם שותפים. איך? באמצעות לינק מיוחד שהוא נותן לכם. נניח שיש לכם בלוג לענייני צילום. אתם יכולים להירשם לתכנית אפיליאייטס של חברה שמשווקת אביזרים לצילום. עכשיו אתם יכולים להתחיל לקדם את המוצרים של החברה הזו באמצעות הלינק המיוחד שלכם.

למשל: כתבתם מאמר שמשווה בין נרתיקים למצלמות, חצובות או כל מוצר אחר. לכל מוצר שאתם מזכירים במאמר אתם מצמידים את הלינק הייחודי שקיבלתם מהחנות. השאיפה שלכם היא שהגולש ילחץ על אחד הקישורים שאתם שותלים באתר, יעבור לחנות הצילום וכמובן, יבצע רכישה. המערכת מזהה את הלינק הייחודי שלכם כמקור שממנו הגיע הלקוח, והחל מאותו רגע עבור כל רכישה שהגולש מבצע באתר אתם מקבלים עמלה.

אבל רגע, מה אם אין לי בכלל בלוג?

כדי להיות אפיליאייט לא חייבים בלוג או אתר. אפשר לקדם גם בערוצים אחרים כמו מדיה חברתית או אי-מייל. רוצים לקרוא על ערוצי אפילייאט מרקטינג נוספים? לחצו כאן לכתבה המלאה.

איך מתחילים לשווק?

חפשו באתר

המלצת קריאה

חבבו אותנו בפייסבוק