בחלק הראשון של מדריך זה, עסקנו בחשיבות חקר השוק, בחירת מוצרים המתאימים לדרופשיפרים מתחילים ומדוע יש להיות קפדניים מאד בבחירת ספק. כעת אנחנו ממשיכים לחלק השני, בו אנו מדברים על חשיבות מדיניות משלוחים והחזרות ולמה חשוב להירשם לאתרי קשבק. 

1. פידבקים. הטיפ הזה חשוב בעיקר למי שרוצה למכור באיביי כיוון שהוא חיוני לעלייה בדירוג כמוכר, אבל הוא רלוונטי גם לחנות שופיפיי או וורדפרס. אנשים פשוט אוהבים לקרוא פידבקים. לכן, מומלץ מאד לבקש מהקונים פידבק חיובי על הקנייה, ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מהר לאחר שהקונה קיבל את המוצר.

2. מדיניות משלוחים. ראשית, בלי קשר ליעד שאליו אתם שולחים, מומלץ להציע לקונים משלוח חינמי. אבל מעבר לכך, יש לבדוק בקפידה את מדיניות המשלוח של הספק, ולחזור ולהתעדכן בה מדי פעם. הכוונה היא שלא תמצאו את עצמכם מוכרים מוצר מסוים ללקוח באוסטרליה רק כדי לגלות שהספק שלכם לא שולח לשם. כמו כן, במידה והספק שלכם הוא אתר סיני שידוע במשלוחים איטיים במיוחד, חשוב לציין זאת במפורש על מנת שהלקוח לא יבוא אליכם בטענות לאחר שחיכה למוצר שלו יותר מחודש.

2. מדיניות החזרות. אחת הבעיות הגדולות הניצבות בפני דרופשיפרים היא נושא ההחזרות. מצד אחד, הלקוחות יחושו ביטחון רב יותר כאשר יידעו שהם יכולים להחזיר מוצר פגום או בעייתי ולכן חובה לאפשר זאת. מצד שני, הדבר גורר מספר בעיות ובראשן העובדה שעל מנת שהלקוח (ואתם) תקבלו את ההחזר מהספק המקורי על הלקוח לשלוח את המוצר חזרה לאותו ספק, שעד עתה לא היה מודע לקיומו. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כאבי ראש בנושא זה היא מראש לבחור ספק עם מדיניות החזרות נוחה ומסודרת, שתיתן גם לכם ביטחון ומענה לכל בעיה שעלולה להתעורר.

4. תאריכים ואירועים מיוחדים. אצלנו בישראל יש בערך שני חגים גדולים שבהם ניתן להצביע על "קדחת קניות": ראש השנה ופסח. בארה"ב, לעומת זאת, יש אינספור ימים שהם סיבה למסיבה (ולקניות). מעבר לחגים הגדולים והברורים מאליהם כמו פסחא וחג המולד, יש את יום העצמאות, לייבור דיי, ולנטיינ'ס דיי, סיינט פטריק'ס דיי, קולמובס דיי, הלוואין, בלק פריידי, סייבר מאנדיי ועוד ועוד. כל אחד מהימים האלה מהווה פוטנציאל למכירות יפות, ויש להיות מודעים אליו ולהיערך עם מוצרים מתאימים, הנחות ומבצעים מספיק זמן מראש.

5. הירשמו לאתרי קשבק. אתרי קשבק (Cashback) הם אתרים שמחזירים לכם אחוז מסוים מסכום הקנייה שביצעתם, ובתנאי שנכנסתם לחנות המקוונת דרכם. זה נחמד אם אתם צרכנים שקונים פה ושם, אבל בתור דרופשיפרים שקונים במאות ואלפי דולרים – זה ממש מאסט. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להירשם לאתר הקשבק, לבחור את החנות הרצויה, ללחוץ על הלינק ולבצע את הקנייה כרגיל. לאחר שהקנייה תאושר, תקבלו את ההחזר, שנע בדרך כלל סביב 2 ל-8 אחוזים, תלוי בחנות ובאתר. בכתבה הזאת תמצאו 5 אתרי קשבק שכדאי לכם להכיר.

איך מתחילים לשווק?

חפשו באתר

המלצת קריאה

חבבו אותנו בפייסבוק